Aktuality

Fotogalérie

Obecný úrad

Samospráva

Inštitúcie

Úradná tabuľa

Fotogalérie - rok 2020
Obecný úrad Farská 288/6
956 21 Jacovce
Pondelok: 8.00 - 15.00
Streda: 8.00 - 16.00
Piatok: 8.00 - 11.00
038 / 530 10 82

Vyhľadávanie na stránke

 Mariášový turnaj je podujatie, ktoré sa v našej obci teší veľkej obľube. Podujatie organizuje p. Emil Šatan. Práve vďaka jeho entuziazmu sa tento rok priaznivci obľúbenej kartovej hry stretli v zasadačke účelového zariadenia dňa 1. februára už na XI. ročníku. Napriek jeho snahe, aby sa turnaja zúčastnilo čo najviac domácich hráčov, musel prizvať aj mariášistov z okolitých obcí. Po prezentácií hráčov sa hra mohla začať. Hralo 15 hráčov, 5 kôl po 50 minút v trojke. Medzi jednotlivými kolami mali hráči prestávky, počas ktorých sa mohli občerstviť. Víťazom turnaja sa stal p. Ján Bago, ktorý sa stal víťazom už tretíkrát za sebou. Druhé miesto obsadil p. Róbert Mruz a na treťom miesto sa umiestnil p. Ivan Kűrty. Z celkového počtu 15 hráčov bolo 7 domácich a 8 hráčov z okolia. Tešiť nás môže tá skutočnosť, že na prvom a druhom mieste sa umiestnili domáci hráči. Aj napriek snahe hlavného organizátora však domácich mariášistov nepribúda, práve opak je pravdou. Partiu mariášistov treba omladiť, možno túto „pánsku“ hru mladí nevedia, alebo nie je záujem. Je to na škodu a zdá sa, že hra mariáš postupne odchádza do zabudnutia. Aj keď je pravda, že mariáš je hra , ktorej sa venujú skôr starší ľudia. Cesta k mariášu je veľmi jednoduchá – pokiaľ si chcete zahrať len pre radosť, môže to byť naozaj aj v „krčme“ s priateľmi, kde sa stretnete, aby ste si zahrali pre skrátenie voľných chvíľ a zábavu.