Aktuality

Fotogalérie

Obecný úrad

Samospráva

Inštitúcie

Úradná tabuľa

Fotogalérie - rok 2019
Obecný úrad Farská 288/6
956 21 Jacovce
Pondelok: 8.00 - 15.00
Streda: 8.00 - 16.00
Piatok: 8.00 - 11.00
038 / 530 10 82

Vyhľadávanie na stránke

Dňa 15. júna v čase od 15,30 hod. sa na futbalovom štadióne v Jacovciach začalo športové popoludnie pod názvom „Vypni mobil a poď si s nami zašportovať“. Akciu sme realizovali s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja. Pre našich najmenších bol pripravený bohatý program plný športových disciplín, zábavy, oddychu a atrakcií. Keďže nás finančne podporil NSK, mohli sme pre deti zakúpiť veľa nových športových potrieb, ale aj drobné športové odmeny, ktoré dostali po skončení súťaží. Pri zápise do prezenčnej listiny dostalo každé dieťa „mobil“ ( samozrejme, že papierový ☺). S mobilom na ruke prechádzali rôznymi športovými disciplínami, kde dostali pečiatku o ich absolvovaní. Na začiatku ich čakala jazda kolobežkou, skákanie na detskej fit lopte, triafanie loptou do bránky. Keď detičky nevládali samé, pomohli im rodičia alebo animátori. Potom nasledovalo hádzanie do basketbalového koša, triafanie lukom a šípom do terča, hod krúžkom, spolu s rodičmi si zahrali petang, ale aj golf. Veľký úspech mali detské vestičky, na ktoré sa lepili drobné loptičky, ale aj prechádzka detskými choduľami. Keď mali všetky pečiatky, čakala ich odmena vo forme športového batohu, ktorý okrem sladkosti obsahoval loptu, lietajúci tanier, ale aj bublifuk alebo sliz. No a ešte na krk medailu. Veď aká by to bola súťaž bez medaile ?
V druhej časti štadiónu boli zase koníky, na chrbtoch ktorých sa postupne povozili malí, aj veľkí. Spestrením nášho športového dňa bol kolotoč, na ktorom by sa detičky vozili možno až do dnešného dňa a nechýbal ani stánok s cukrovou vatou a palacinkami.
Okrem tradičných športových disciplín si deti užili aj veľa zábavy. Členovia hasičského a záchranného zboru z Topoľčian prišli naše deťúrence trochu osviežiť, ale aj predviesť svoju výzbroj a výstroj. Detičky si vyskúšali hasičské prilby a tie smelšie sa usadili aj do hasičského auta. Záujem mali nielen deti, ale aj dospelí. Počasie nám prialo, bol vari najhorúcejší deň v mesiaci, detičky si zašportovali a my........ s veľkou dávkou vďačnosti všetkým dobrovoľníkom, zúčastnených na organizácii tohto podujatia, spokojne môžeme vyhlásiť, že akcia sa vydarila, aj napriek tomu, že mobily boli vypnuté .