Aktuality

Fotogalérie

Obecný úrad

Samospráva

Inštitúcie

Úradná tabuľa

Fotogalérie - rok 2019
Obecný úrad Farská 288/6
956 21 Jacovce
Pondelok: 8.00 - 15.00
Streda: 8.00 - 16.00
Piatok: 8.00 - 11.00
038 / 530 10 82

Vyhľadávanie na stránke

Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamičkám. Snáď nie je na Slovensku takej obce, kde by si neuctili všetky ženy, ktoré dali život svojim deťom. Každoročne sa v telocvični našej základnej školy stretnú nielen mamičky, babičky, prababičky, ale aj veľká časť obyvateľov obce a tak si uctia tento sviatok.
Všetky prítomné mamky, babky i prababičky na úvod privítal slávnostným príhovorom Mgr. Marián Kišac, ktorý v mene starostu obce pozdravil všetkých prítomných a pripomenul dôležitú rolu matky v živote rodiny i celej spoločnosti.  
A potom sa už telocvičňou rozzvučali tóny piesní, za srdcia chytali dojímavé verše, pastvou pre oči boli tanečníce a tanečníci v pestrých kostýmoch, ale aj v krásnych krojoch. Deti zo škôlky, základnej školy, ako aj deti z eRko klubu svojim kultúrnym programom vždy vdýchnu tomuto sviatku tú správnu atmosféru. Roztomilí žiaci z materskej škôlky „Slniečko“ po svojom vystúpení venovali svojim mamičkám aj darček v podobe krásneho srdiečka. Však ani obec sa nedala zahanbiť a venovala prítomným matkám kvietok a sladkosť.