Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamičkám. Snáď nie je na Slovensku takej obce, kde by si neuctili všetky ženy, ktoré dali život svojim deťom. Každoročne sa v telocvični našej základnej školy stretnú nielen mamičky, babičky, prababičky, ale aj veľká časť obyvateľov obce a tak si uctia tento sviatok.
Všetky prítomné mamky, babky i prababičky na úvod privítal slávnostným príhovorom Mgr. Marián Kišac, ktorý v mene starostu obce pozdravil všetkých prítomných a pripomenul dôležitú rolu matky v živote rodiny i celej spoločnosti.
A potom sa už telocvičňou rozzvučali tóny piesní, za srdcia chytali dojímavé verše, pastvou pre oči boli tanečníce a tanečníci v pestrých kostýmoch, ale aj v krásnych krojoch. Deti zo škôlky, základnej školy, ako aj deti z eRko klubu svojim kultúrnym programom vždy vdýchnu tomuto sviatku tú správnu atmosféru. Roztomilí žiaci z materskej škôlky „Slniečko“ po svojom vystúpení venovali svojim mamičkám aj darček v podobe krásneho srdiečka. Však ani obec sa nedala zahanbiť a venovala prítomným matkám kvietok a sladkosť.