Aktuality

Fotogalérie

Obecný úrad

Samospráva

Inštitúcie

Úradná tabuľa

Fotogalérie - rok 2019
Obecný úrad Farská 288/6
956 21 Jacovce
Pondelok: 8.00 - 15.00
Streda: 8.00 - 16.00
Piatok: 8.00 - 11.00
038 / 530 10 82

Vyhľadávanie na stránke

8. mája uplynulo 74 rokov od konca doteraz najväčšieho vojnového konfliktu v Európe – druhej svetovej vojny.

Práve v tomto čase máme možnosť zamyslieť sa nad významom mieru a pokojného života. Je 74 rokov krátky alebo dlhý čas? Keď sa pozrieme na dejiny Európy, sú dejinami častých vojenských konfliktov. Je to rarita, ale tak dlho mier v Európe asi v dejinách ani nebol.Komu môžeme ďakovať za toto obdobie pokoja? V prvom rade našim predkom, potom vojakom, ktorí za budúci mier a za náš pokojný terajší život bojovali a kládli svoje životy.Aj naša obec priniesla obete za mierový život. Boli to Štefan Galbavý, Ján Horvát, Jozef Novotný, Ján Sitár a Ján Ševela.

Aj preto sme prišli 7. mája k Pomníku padlých hrdinov, aby sme položením venca vzdali česť ich hrdinstvu, obeti vlastného života a ich pamiatke.