Aktuality

Fotogalérie

Obecný úrad

Samospráva

Inštitúcie

Úradná tabuľa

Fotogalérie - rok 2018
Obecný úrad Farská 288/6
956 21 Jacovce
Pondelok:  8.00 - 15.00
Utorok: 8.00 - 15.00
Streda: 8.00 - 16.00
Piatok: 8.00 - 11.00
 
038 / 530 10 82

Vyhľadávanie na stránke

Dňa 16. júna o 13,00 hodine sa na futbalovom štadióne v Jacovciach začala už tradičná súťaž vo varení guláša. Išlo už o dvanásty ročník tejto obľúbenej súťaže. Aj v tomto roku záujem prevýšil priestorové možnosti, niekoľko družstiev sme preto museli odmietnuť. Na nálade a atmosfére to však nikto nezbadal. Obec všetkým pripravila malé balíčky, ktoré obsahovali chlieb, min. vody, misky na guláš, poháre, lyžičky a drevo na podkúrenie kotlíkov. Súťažiaci si už od poludnia pripravovali kotly, mäso, zemiaky a všetky potrebné ingrediencie, aby tak vykúzlili ten najlepší guláš. Z kotlíkov sa dymilo, oči štípala cibuľa, horúco bolo nielen pri ohni, ale aj „zhora". Každé súťažiace družstvo si ten svoj guláš vylepšovala niečím iným.

A porota vôbec nemala ľahkú úlohu - vybrať spomedzi hovädzích, bravčových gulášov a gulášov z diviny, ten najlepší.

Napriek súťaži si všetky tímy navzájom pomáhali a spoločne sa bavili. Porotcovia nazreli do všetkých kotlíkov. A veruže to príjemne to bublalo☺. Všetci si dali na svojom výtvore patrične záležať. Všetky guláše boli výborné, ale predsa išlo o súťaž a tak sa vyhlasovali výsledky.

V tomto ročníku najlepší guláš uvarilo družstvo pod názvom A je to ..., druhé miesto si z roku 2017obhájili súťažiaci pod názvom Duo Pade a tretí najlepší guláš navarilo družstvo KALOMA. Výborný bol však aj obecný guláš, ktorý varili členovia komisie kultúry a športu na čele s hlavným šéfkuchárom.
Slnečná sobota bola najmä o tom, že sa ľudia zišli, zabavili, dobre sa cítili a organizátori podujatia zistili, že tajnou ingredienciou všetkých súťažiacich bola určite dobrá nálada ☺.