Aktuality

Fotogalérie

Obecný úrad

Samospráva

Inštitúcie

Úradná tabuľa

Fotogalérie - rok 2017
Obecný úrad Farská 288/6
956 21 Jacovce
Pondelok: 8.00 - 15.00
Streda: 8.00 - 16.00
Piatok: 8.00 - 11.00
038 / 530 10 82

Vyhľadávanie na stránke

Posledný aprílový deň už tradične na našom území patrí stavaniu májov. Aj keď táto milá tradícia v očiach našej mládeže stále viac upadá do zabudnutia, na mnohých miestach Slovenska sa však zvyky stále dodržiavajú. Inak to nie je ani v našej obci. U nás vyrástol máj na námestí pred COOP Jednotou. V pestrom kultúrnom programe vystúpili žiaci zo základnej školy v ľudových krojoch, ale do programu sa zapojili aj seniori z obce, ktorí tiež prišli vyobliekaní v krojoch. Žiaci a žiačky pod vedením svojich učiteliek pripravili veselé tančeky a pesničky. Po ukončení programu mladé slečny vyzdobili pripravený stromček pestrými stužkami a potom chlapci a chlapi za sprievodu harmoniky a spevu ľudovej piesne „Staviame my máje" postavili máj a dievčence a deťúrence si vzápätí pod ním schuti zatancovali.

Príjemné počasie prilákalo slušný počet obyvateľov obce, ktorí spolu s nami mohli stráviť príjemné popoludnie. Pripravené bolo samozrejme aj občerstvenie – pohárik vínka, štrúdľa, ale aj drobné kabáčiky.