Aktuality

Fotogalérie

Obecný úrad

Samospráva

Inštitúcie

Úradná tabuľa

Fotogalérie - rok 2017
Obecný úrad Farská 288/6
956 21 Jacovce
Pondelok: 8.00 - 15.00
Streda: 8.00 - 16.00
Piatok: 8.00 - 11.00
038 / 530 10 82

Vyhľadávanie na stránke

Jacovské hody sú každoročnou spoločenskou udalosťou, ktorá sa už stáva tradíciou.

V sobotu 1. júla a v nedeľu 2. júla boli Jacovce zaplnené občanmi a návštevníkmi z rôznych kútov Slovenska. Aj tento rok sme pre návštevníkov našej obce pripravili bohatý kultúrny a športový program Prví športoví nadšenci prišli na futbalové ihrisko už o 15,30 hod. , kedy začal priateľský futbalový zápas, ktorí odohrali bývalí hráči z Jacoviec a Tovarník. Večer potom pokračoval zábavou na futbalovom ihrisku za hudobného doprovodu skupiny AMADEO zo Žabokriek. No, spočiatku to vyzeralo, že hrajú skôr na počúvanie, ale neskôr sa zopár odvážlivcov predsa len rozhodlo využiť príležitosť a užiť si tanec na veľkom voľnom priestore. Potom však vládla veselá nálada, roztancovali sa nielen mladí, aj tí skôr narodení. O 23,00 hod. sa losovala bohatá tombola, do ktorej sponzorsky prispeli podnikatelia z obce, ale aj z okolia. Po vylosovaní tomboly však zábava ešte neskončila, práve naopak.

Hodové slávnosti pokračovali v nedeľu svätou omšou v Kostole Návštevy Panny Márie. Slávnostnú svätú omšu slúžil náš rodák Mons. Jozef Petráš. O 13,30 hod. sa začal zápas starších žiakov a po nich hráči dorastu privítali na futbalovom ihrisku súperov z Oponíc. Kultúrny program pre občanov bol pripravený aj v nedeľu. Na námestí pred COOP Jednotou sme si mohli vypočuť koncert ľudovej hudby pod vedením Alexandra Szendreia.
Okrem futbalu a kultúrneho programu nechýbali v našej obci ani rôzne atrakcie, strelnica, detské kolotoče, centrifuga, stánky so suvenírmi a cukrovou vatou, ktoré boli rozložené v priestoroch pri základnej škole a 24 b. j.

Veríme, že všetci tí, ktorí prišli s nami osláviť hody, si užili krásne sviatočné chvíle v kruhu svojich blízkych a známych a o rok sa možno stretneme zas...