Aktuality

Fotogalérie

Obecný úrad

Samospráva

Inštitúcie

Úradná tabuľa

Fotogalérie - rok 2017
Obecný úrad Farská 288/6
956 21 Jacovce
Pondelok: 8.00 - 15.00
Streda: 8.00 - 16.00
Piatok: 8.00 - 11.00
038 / 530 10 82

Vyhľadávanie na stránke

Prišla jeseň a s ňou mesiac október – Mesiac úcty k starším. Tento mesiac si možno viac ako inokedy uctievame našich starších spoluobčanov. Starnutie prichádza pomaly, nenápadne. Sem – tam niečo zabolí, objaví sa vráska, skôr či neskôr obelejú vlasy. Človek sa ocitne v jeseni života a obzerá sa do minulosti. Staroba sa nás týka, je prirodzenou súčasťou nášho života.

Aj keď sú už na zaslúženom odpočinku, predsa naďalej pomáhajú. Mnohí sa ešte stále zapájajú do aktivít v obci. Stále sú plní elánu a tak si takmer neuvedomujeme ich pribúdajúce roky.

Aj preto sme v našej obci v sobotu 14. októbra 2017 pozvali našich seniorov na slávnostné stretnutie, ktoré sa konalo vo veľmi milej a veselej atmosfére v jedálni PPD Jacovce. Po príhovore starostu obce Jaroslava Božika, začal pestrý kultúrny program, ktorý si pre našich seniorov pripravili deti z materskej škôlky Slniečko, žiaci zo základnej školy a deti z eRko klubu. Spestrením kultúrneho programu boli manželia z Mojmíroviec, ktorí nám zaspievali a zahrali na netradičných hudobných nástrojoch. Nechýbal pohár dobrého vína, zákusok, chlebíček a malé darčeky, ktoré sme zakúpili s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja.


Týmto posedením sme si uctili našich seniorov a veríme, že všetkým sa posedenie páčilo a už teraz sa tešíme na spoločné stretnutie v budúcom roku.