Aktuality

Fotogalérie

Obecný úrad

Samospráva

Inštitúcie

Úradná tabuľa

Fotogalérie - rok 2016
Obecný úrad Farská 288/6
956 21 Jacovce
Pondelok: 8.00 - 15.00
Streda: 8.00 - 16.00
Piatok: 8.00 - 11.00
038 / 530 10 82

Vyhľadávanie na stránke

Zvyk stavania májov sa v zmenenej podobe udržal dodnes. Stavia sa zväčša jeden ovenčený strom uprostred dediny, alebo hlavného námestia. Vždy je to 30.apríla. Aj v našej obci sa táto pekná tradícia zachovala. Už pred 17.00 hod. sa začali pomaly schádzať zvedaví občania na námestie pred predajňou COOP Jednoty, kde už na nich čakal pripravený strom. Nechýbali ani žiaci a žiačky zo ZŠ s MŠ, ktorí pre všetkých pripravili pekný kultúrny program. Po programe dievčatá vyzdobili pripravený strom farebnými stužkami. Strom bol pripravený a tak sa mohlo začať so stavaním.

Postaviť strom však zostalo na pleciach chlapov. Aj mládenci sa kdesi zabudli a tak sa museli chytiť roboty aj tí vekom starší. Ale všetko dopadlo tak ako malo a jacovský máj už krásne stojí. Potom sa podávalo osvedčené občerstvenie – osúchy, slané paličky a dobré vínko. Ďakujeme všetkým prítomným za účasť a tešíme sa na ďalšie kultúrne akcie, ktoré obec pripraví v budúcnosti.