Aktuality

Fotogalérie

Obecný úrad

Samospráva

Inštitúcie

Úradná tabuľa

Fotogalérie - rok 2016
Obecný úrad Farská 288/6
956 21 Jacovce
Pondelok: 8.00 - 15.00
Streda: 8.00 - 16.00
Piatok: 8.00 - 11.00
038 / 530 10 82

Vyhľadávanie na stránke

Hodové slávnosti sú jednou z najobľúbenejších kultúrnych akcií v obci a ani tento rok tomu nebolo inak. Tento rok sa hody konali v dňoch 2.7. – 3.7.2016. Počas hodových slávnosti sme si pripomenuli aj 60. výročie získania Slovenského pohára vo futbale po linke Sokola. Na futbalový štadión boli pozvaní dvaja pamätníci tohto turnaja – p. Švec Ľudovít a p. Opačitý Marián. Oslavy výročia odštartovali krátko po obede. Najskôr o 13,00 hod. si zahrali futbal mladší a starší žiaci. Po zápase bola beseda futbalových nádejí s jacovskými internacionálmi. Veľmi nás teší, že pozvanie prijali : Ladislav Jurkemik, Marián Novotný, ale aj Peter a Dušan Herdoví. O 15,00 hod. sa začal exhibičný zápas, ktorí odohrali starí páni a MFK VTJ Topvar Topoľčany II. liga. V zostave pravdaže nechýbali ani pozvaní hostia. Pred zápasom boli ocenení pamätníci finálového zápasu z roku 1956. Potom nasledovala hodová zábava, kde prišlo veľa priaznivcov hudobnej skupiny DISK. Pripravená bola aj tombola so zaujímavými cenami. Všade vládla veselá nálada, všetci prítomní tancovali a spievali spolu s kapelou až do 23,00 hod., keď sme začali losovať tombolu. A zrazu to prišlo ... Otvárala sa obloha a hromy s bleskami poriadne vystrašili tancujúcich. Za niekoľko sekúnd bolo celé ihrisko zaplavené vodou. Losovanie tomboly potom pokračovalo na tribúne, ale veselá nálada, ktorá panovala predtým, už bola dávno preč. Po vylosovaní poslednej tomboly sme sa všetci pobrali domov, ihrisko bolo plné vody, všetci premoknutí, ale hudobníci nám sľúbili, že o rok sa stretneme a budeme pokračovať ...

Hodové slávnosti pokračovali v nedeľu slávnostnou svätou omšou v kostole Božieho milosrdenstva. Počas svätej omše sme privítali v našej farnosti nového kaplána – Miloša Záreckého. Neodmysliteľnou súčasťou hodových slávnosti bola aj široká ponuka stánkov, atrakcií, ktoré boli pri základnej škole. Kultúrny program sme pripravili aj na nedeľňajšie popoludnie. Na námestí pred Jednotou v čase od 16,00 hod. vystúpila hudobná skupina Bojňanci. Stále populárnejší mládenci prijali naše pozvanie a rozospievali roztlieskali všetkých prítomných. Avšak, aké by to boli hody bez futbalu ? Na hodový zápas sa všetci chlapi tešili celý týždeň. Hráči „Á", ktorí trénujú takmer každý deň a niekedy aj dlho do noci , nemohli nájsť vhodného súpera ( alebo si chceli, ako aj my ostatní , oddýchnuť a užiť si hody ? ) a preto hodový futbalový zápas zachránili naši dorastenci. Mládenci – dorastenci, je vidieť že ste skvelá partia a ďakujeme za Váš čas a naplnenie programu našej hodovej slávnosti.