Aktuality

Fotogalérie

Obecný úrad

Samospráva

Inštitúcie

Úradná tabuľa

Fotogalérie - rok 2015
Obecný úrad Farská 288/6
956 21 Jacovce
Pondelok: 8.00 - 15.00
Streda: 8.00 - 16.00
Piatok: 8.00 - 11.00
038 / 530 10 82

Vyhľadávanie na stránke

Štvorylka alebo quadrille, má pôvod vo Francúzsku. Tanečníci tancujú vo štvoriciach, vždy dve dvojice oproti sebe. Ukláňajú sa, menia si miesta, otáčajú sa. Štvorylku môže verejnosť poznať najmä zo starších filmov. Pre súčasnosť ju trochu upravili. „Hudba je zachovaná, kroky sú upravené na našu modernejšiu dobu. Myšlienka je o tom, aby mladí ľudia netancovali stále len na disko hudbu, ale aj na takúto klasiku," hovorí Peter Cieker, hlavný koordinátor podujatia v Žiline.
Štvorylku si v piatok 22.5.2015 presne o 12. hodine zatancovalo 6 604 tancujúcich v 51 mestách, v siedmich štátoch Európy.
Jacovce sa do tancovania zapojili tretíkrát a opäť o sebe dali vedieť. Na ihrisku pri základnej škole tancovalo 108 žiakov, študentov, dospelých a seniorov. Vraj to nebolo nič zložité, ale hlavne zábavné, komentovali naši školáci, keď dotancovali. Roztancované boli aj ďalšie námestia, či pešie zóny. Okrem Jacoviec sa tancovalo v Žiline, Košiciach, Myjave a Vranove nad Topľou.
Synchronizovaný štart s ostatnými zúčastnenými mestami bol zabezpečený prostredníctvom satelitného signálu, pričom hudba bola prenášaná priamo zo slovinského organizátorského mesta Maribor.