Aktuality

Fotogalérie

Obecný úrad

Samospráva

Inštitúcie

Úradná tabuľa

Fotogalérie - rok 2015
Obecný úrad Farská 288/6
956 21 Jacovce
Pondelok: 8.00 - 15.00
Streda: 8.00 - 16.00
Piatok: 8.00 - 11.00
038 / 530 10 82

Vyhľadávanie na stránke

To, že sú jacovskí seniori mimoriadne aktívni, je v našej obci všeobecne známe.

 

Dňa 29.novembra 2015 v spolupráci s komisiou kultúry a športu pri obecnom zastupiteľstve pripravili nultý ročník kolkárskeho turnaja seniorov. Aby nesúťažili sami, pozvali si aj hostí - seniorov z okolia a to zo Závady a z Prašíc. Zhodli sme sa v tom, že nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Medzi sebou súťažili 3 šesťčlenné družstvá. Všetci hrali s plným nasadením a nikto sa veru neobával, že sa pri hre zraní. Počas celého turnaja vládla priateľská, až rodinná atmosféra. Dobré rady kapitánov jednotlivých mužstiev niekedy vyšli nazmar, pretože guľa si aj tak našla svoj cieľ a veľakrát sa stalo, že malá guľa preletela pomedzi kolky bez toho, aby niečo zvalila. Každý súťažiaci mal svoj spôsob hádzania, všetci však podali výborné výkony.

 

Nakoniec došlo predsa aj k vyhodnoteniu predvedených výkonov. Na prvom mieste sa umiestnilo mužstvo seniorov z Jacoviec, druhé miesto si vybojovali seniori zo Závady a na treťom mieste sa umiestnili hostia z Prašíc.

 

Veríme, že všetkým prítomným hráčom sa u nás páčilo a zrodí sa nová tradícia a o rok sa stretneme možno aj vo väčšom počte.