Aktuality

Fotogalérie

Obecný úrad

Samospráva

Inštitúcie

Úradná tabuľa

Fotogalérie - rok 2015
Obecný úrad Farská 288/6
956 21 Jacovce
Pondelok: 8.00 - 15.00
Streda: 8.00 - 16.00
Piatok: 8.00 - 11.00
038 / 530 10 82

Vyhľadávanie na stránke

Nedeľňajšie odpoludnie 6. decembra bolo v našej obci výnimočné. V priestoroch základnej školy sa zišli deti spolu s rodičmi a čakali na príchod Mikuláša, ktorý obdarováva všetkých, bez rozdielu veku. Veľký krik detí, ktoré z plných hrdiel kričali jeho meno, ho nakoniec privolal a deti so zatajeným dychom sledovali, čo bude nasledovať. Mikuláš, v sprievode čerta a anjelika, vstúpil do školy. Malí aj veľkí, deti, rodičia i starí rodičia ich privítali veľkým potleskom. Detské očká boli naplnené zvedavosťou a očakávaním. Ako prvé privítali Mikuláša pásmom básničiek a pesničiek tí najmenší - detičky z materskej školy. Všetky deti sa snažili a keď ešte aj pani učiteľky trošičku pomohli, tak to zvládli na jednotku. Privítať Mikuláša s anjelikom a čertom chceli aj ostatné deti. Všetky, ktoré nabrali odvahu, mali možnosť vystúpiť.
A pri ich vystúpeniach Mikulášovi začalo byť veselo. Tak si s nimi spieval a pokyvoval hlavou do rytmu skladieb a pesničiek. Detičky sa snažili pobaviť ho svojím programom, aby sa z jeho darčekov ušlo aj im....
Všetky sladké odmeny boli za chvíľku porozdávané. Tí smelší sa s Mikulášom a jeho družinou na pamiatku stihli aj odfotiť a oni už aj odchádzali ďalej, aby mohli obdarovať ďalšie dobré detičky.
My sa však už teraz všetci tešíme na budúci rok, pretože Mikuláš, anjelik a čert sa u nás cítili dobre a prisľúbili, že s košom plným dobrôt, prídu aj o rok.