Aktuality

Fotogalérie

Obecný úrad

Samospráva

Inštitúcie

Úradná tabuľa

Fotogalérie - rok 2014
Obecný úrad Farská 288/6
956 21 Jacovce
Pondelok: 8.00 - 15.00
Streda: 8.00 - 16.00
Piatok: 8.00 - 11.00
038 / 530 10 82

Vyhľadávanie na stránke

Varili sme guláš a športovali spolu s deťmi.

Kroky mnohých našich občanov dňa 14.6.2014 smerovali na futbalový štadión v Jacovciach, kde sa o 13,00 hod. začal 8. ročník Jacovskej varešky, ale aj oslava Medzinárodného dňa detí. Organizovali sme dve akcie súčasne. Samozrejme že zámerne. Chceli sme spojiť dve pekné akcie do jednej a ... zámer vyšiel . Miestami zamračená obloha nás síce chvíľu postrašila, ale neodradila a keď vyšlo slniečko, nálada sa všetkým ihneď zlepšila.

 

V súťaži vo varení gulášu svoje kuchárske umenie predviedlo 16 súťažiacich družstiev. Všetci sa pripravili veľmi svedomite, počnúc použitými surovinami, cez oblečenie členov družstiev až po prestieranie a kultúru stolovania. Chuť, farbu, konzistenciu a nápaditosť gulášu hodnotili porotcovia. Ich chuťové bunky dostali naozaj zabrať, ale nakoniec predsa len určili poradie. Vyhodnotenie snahy našich súťažiacich začalo krátko po 17,30 hod. Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo z Jacoviec - Fantastická päťka, druhú priečku obsadilo tiež domáce družstvo pod názvom A je to ... , tretie miesto sa ušlo družstvu Babinec z Tesár. Veľký úspech však mal aj nesúťažný guláš, ktorý varili členovia kultúrnej komisie.

 

Nie všetkým sa teda podarilo vyhrať, ale ako povedal nemenovaný súťažiaci, guláš sa musí variť s láskou. Človek nemusí súťaž vyhrať, ale ak varíte s láskou, chutí ľuďom okolo Vás oveľa lepšie.

 

Od 15,30 hod. sa na štadióne začalo aj športové popoludnie pod názvom Jacovská juniáda. Pre našich najmenších bol pripravený bohatý program plný zábavy, oddychu a atrakcií. To veru bolo radosti. Okrem tradičných športových disciplín, za ktoré dostali sladkú odmenu, si deti užili aj veľa zábavy. Dobrovoľníci z ICM z Topoľčian čakali na deťúrence na tribúne, kde si mohli nechať namaľovať tváričky, na ihrisko zase dorazili majitelia historických vozidiel – veteránov. Každé dieťa sa chcelo previesť, alebo aspoň posedieť na motorke alebo v autíčku. Záujem mali nielen deti, ale aj dospelí. V druhej časti štadiónu boli koníky, na chrbtoch ktorých sa postupne povozili malí aj veľkí. Spestrením nášho športového dňa bol skákací hrad, detská manéž a nechýbal ani stánok s cukrovou vatou. Počasie nám prialo, guláš sa všetok zjedol, detičky si zašportovali a my........ s veľkou dávkou vďačnosti všetkým dobrovoľníkom zúčastnených na organizácii tohto podujatia, spokojne môžeme vyhlásiť: „Akcia sa vydarila“.